Logo szkoły
Dzisiaj jest:                                                                                                                     Ostatnia aktualizacja:
   Szkoła
   Informacje
   Wydarzenia
   Galeria
   Konkursy, osiągnięcia
   Uczniowie
   Kadra
   Koła zainteresowań
   Rada Młodzieży
   Sport
   Klub europejski
   SU "Złotówka"
   "Złota dziesiątka"
   Sale lekcyjne
   Absolwenci
   Archiwum
   Uroczystość nadania   imienia szkoły
   ks. Tomasz Wuwer


GimWieści -gazetka on-lineNasze gimnazjum znajduje się w miejscowości Pawłowice na Górnym Śląsku. Jest to niewielka gmina, ogółem liczy około 17 tys. mieszkańców. Budynek szkolny jest już kilka lat po rozbudowie i zajmujemy w nim  pierwsze piętro, parter przeznaczony jest dla szkoły podstawowej. Gimnazjum jest trzyletnią szkołą publiczną; istnieje od 01.09.1999 r. Od 31 marca 2006 roku szkoła nosi imię ks. Tomasza Wuwera. 

W roku szkolnym 2011/ 2012 w Gimnazjum Nr 1 w Pawłowicach uczy się 280 uczniów w 12 oddziałach. Uczniowie naszej szkoły to młodzi mieszkańcy trzech miejscowości Krzyżowic, Warszowic i Pawłowic. Gimnazjaliści z Warszowic i Krzyżowic są dowożeni na zajęcia Gimbusem. Uczniowie oprócz 9 pracowni przedmiotowych mają do dyspozycji  pracownię komputerową, salę multimedialną;  w 4 salach są dostępne tablice interaktywne, biblioteka posiada  multimedialne centrum informacji (4 komputery z dostępem do Internetu), do dyspozycji jest również sala audiowizualna z nowoczesnym sprzętem TV oraz laptopem i rzutnikiem multimedialnym. Pracownie komputerowe wyposażone są w nowoczesny sprzęt i stały dostęp do Internetu - w sumie szkolna sieć komputerowa liczy ponad 40 komputerów. Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie korzystają z nowoczesnych obiektów Gminnego Ośrodka Sportu czyli z basenu, hali sportowej oraz kompleksu boisk sportowych. 

W tym roku rozpoczęły  sie prace budowlane związane z aulą, salą korekcyjną oraz pracownią techniczno-plastyczną. Te i inne pomieszczenie znajda się na nowobudowanym drugim piętrze. Prace budowlane zajmą ponad rok, by na rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2013 inwestycja była już gotowa.

W szkole gimnazjaliści uczą się języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego. Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach kół zainteresowań i dodatkowych zajęciach sportowych. Efektem tego są liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych i artystycznych. Panuje u nas przyjazna, rodzinna atmosfera. Nie tylko się uczymy, ale również potrafimy się dobrze bawić. Organizujemy dyskoteki, rajdy, wycieczki krajowe i zagraniczne. Do tradycji gimnazjum należą takie imprezy jak: otrzęsiny pierwszoklasistów, wigilijki  klasowe, noworoczny bal gimnazjalistów, Szkolny Dzień Europy, pożegnanie trzecioklasistów.